Outlook (.pst) dosyalarını Gmail adresine taşıma

Outlook (.pst) dosyalarını Gmail adresine taşıma

Outlook (.pst) dosyalarını Gmail adresine taşıma, Şirket maillerimizi genelde Outlook programı üzerinden takip ederiz.Fakat buradaki mailler zamanla birikir ve bunları Gmail adresinize almak isteyebilirsiniz. Peki Outlook .pst dosyaları içindeki bu mailleri Gmail’e nasıl aktaracağız ?

Google bunun için bir program yazmış arkadaşlar, şahsımında bizzat denediği ve kullandığı. Size düşen sadece programı indirip kurmak ve Gmail adresinizin içine almak istediğiniz Outlook.pst dosyalarını seçmek gerisini program otomatik hallediyor.

  1. Öncelikle programı bu adresten indirelim. https://tools.google.com/dlpage/outlookmigration

2. Daha sonra bizden Gmail adresimizi girmemizi isteyecektir. Buraya Gmail adresimizi yazıp Devam tuşuna basalım.

3. Browser’da ilgili hesabımızı seçiyorz ve sonraki sayfada İzin kısmı geliyor.

 

 

 

 

 

4. Browser açılıp bizden program için yetki vermemizi istemektedir. İZİN VER diyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Yetkilendirme başarıyla verildi. Lütfen uygulamaya geçin…. yazısını görünce browser’ı kapatıyoruz ve program ekranına dönüş yapıyoruz.

 

 

 

 

 

6. Program ekranı bu şekilde.  İsterseniz Outlook programındaki tüm dosyaları veya sizin özel belirteceğiniz Outlook dosyalarını seçiyorsunuz. Tüm verileri taşıyabilir veya sadece yeni olanları aktarma seçeneğini seçebilirsiniz. Böylece aynı verileri bir kez daha taşımamış olur ve hem zamandan hemde kotanızdan kazanmış olursunuz.

 

 

 

 

 

 

 

7. Seçimizi yapıp Taşı tuşuna bastığınızda program sizin Gmail hesabınızda Outlook dosya ismiyle bir klasör oluşturup .pst dosyasındaki seçtiğiniz verileri otomatik olarak aktarır. Ben şahsen 5 gb pst dosyalarında denedim hatasız tamamını aktardı.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

error: Lütfen emeğe saygı 😉 !!