Google Play Ücretsiz Kitaplar Nasıl İndirilir?

0

Google Play Ücretsiz Kitaplar Nasıl İndirilir?

Google Play Ücretsiz Kitaplar Nasıl İndirilir?, Bildiğimiz üzere Google Play kitap indirme seçeneği ülkemize bir süre önce açıldı. Google Play Kitap bölümünden dilerseniz para ile dilerseniz ücretsiz kitap seçeneklerinden dilediğinizi ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

Fakat ücretsiz kitapları indirmek istediğinizde sizden yine de bir kredi kartı numarası istiyor. Google, kredi kartınızdan 0TL yani hiç bir ücret alınmayacağını belirtse de sizden bir kredi kartı talep ediyor. Bunu yapmasındaki sebep ise kitaplar her ne kadar size ücretsiz olarak sunulsa da, ücretsiz ve lisanslı kitapların elden ele dolaşıp çoğaltılmasını engellemek.

Yani aslında Google sizden gerçekten ücretsiz kitaplar için kredi kartınızdan hiç bir ücret çekmiyor. Bu konuda rahat bir şekilde ücretsiz kitapları gerçekten ücretsiz olarak kredi kart numaranızı girerek indirebilirsiniz. Ama yine de kafanızda soru işareti oluşuyorsa ve kredi kartınızdan ücret çekileceğinden endişe ediyorsanız bunun da bir yolu var.

Herhangi bir bankadan kredi kartınız varsa, internet üzerinden bankanızın sayfasından online işlemler bölümüne girerek internette kullanmak için bir “sanal kart” oluşturuyorsunuz. Bu oluşturduğunuz sanal kart, mevcut kredi kartınızdan bağımsız olarak oluşuyor. Ayrıca bu sanal kartınızın limitini 0(sıfır) tl olarak ayarlıyorsunuz. Yani bu oluşturduğunuz kartın limiti sıfır lira olduğundan hiç bir zaman ücret çekilemiyor. Sanal kart oluşturup sanal kartınızın limitini sıfır liraya ayarladıktan sonra Google Play kitaplarda ücretsiz kitapları bu sanal kart numaranızı kullanarak indiriyorsunuz. Kartınızın limitini sıfır liraya ayarladığınız için ve Google Play ücretsiz kitaplar sizden sıfır lira talep ettiği için bu kitapları indirirken sanal kartınızı kullandığınızda kitabı indirebiliyor ve sanal kartınızdan da limitiniz zaten sıfır olduğu için hiçbir ücret çekilmediğini inceleyebilirsiniz.

Bir ziyaretçimizin yorumunu dikkate almanızda fayda var: “Sadece ilk kez kitap indirdiğinizde 1usd =2.3tl kesinti yapıyor. Kitaplığı kullanamaya başlayınca yani. Daha sonra ücretsiz kitaplarda kesinti yok.”

En çok indirilen ücretsiz kitaplar için tıklayın.

Share.

Leave A Reply