Ercan BORA, 14 Şubat 1983 yılında İstanbul’un Fatih semtinde 3 çocuklu tekstilci bir baba ve ev hanımı annenin en sonuncu ve tek erkek evladı olarak dünyaya gelmiştir.

İlk ve Orta Öğretimini, İstanbul Bahçelievler’de bulunan “Fikret Yüzatlı İlk ve Orta Öğretim” okulunda tamamladıktan sonra liseyi Gürsoy Kolejinde tamamlamıştır.

İlk tercihi olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nü Schiff bazları (Synthesis and characterization of Schiff base derivative with pyrrole ring and electrochromic applications of its oligomer) üzerine yaptığı çalışma ile beraber 4.5 sene de bitirmiştir. Bu çalışma uluslararası bilim dergisi ScienceDirect sitesinde yayınlanmıştır. Yayına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Askerlik hizmetini 2017 Ağustos – 2018 Şubat döneminde kısa dönem olarak Şırnak – Uludere / Ballı birliğinde başarıyla tamamlamıştır.

Daha sonra, Dış Ticaret üzerine eğitim almıştır. İş hayatına atılırken, tekstilci olan babasının ısrarlarına rağmen Tekstil sektöründe işe girmiş ve bu süreçte epeyce yol almıştır. 8 aylık başarılı maceradan sonra malum tazminat vermemek üzere firma tarafından işten çıkarılmıştır. Akabinde şu anda halen çalışmakta olduğu Himsan Alüminyum firmasında İhracat ve İthalat yetkilisi olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Sahip Olduğum Markalar

     
error: Lütfen emeğe saygı 😉 !!