Şangay’dan Telefon Almak

0

Bu yazıyı tamamen yeni telefon alacaklara ve düşünenlere hitaben yazdım ve bizzat kendimin  denediği ve Şangay ı anlatan sitelerin derlemesinden oluşan bir gerçek rehberdir.

Şangay’ın Doğubank Tarzı Telefoncu Merkezine Ulaşım Şekli :

Öncelikle ulaşım konusunda bir iki şey belirtmek isterim. Taksi veya aracınızla gelecekseniz Everbright City adlı binaya gelebilmeniz için Tianmu Xi Lu – Meiyuan Lu” demeniz yeterli, Türkçe okunuşu yaklaşık olarak “Tienmu Şi Lu – Meyyuen Lu” . Yok arkadaş illa ben  Metro ile gelecem derseniz 1 no’lu metro hattını kullanmanız gerekiyor.

 

Resim

 Mağaza Hakkında :

Bu alışveriş merkezi 3 kattan oluşuyor ve neredeyse telefon için yok yok.. Çoğu Türk’ün geldiği Pan Xiu denilen kişinin dükkanı da 3.katta arkalarda yer alıyor. Şunu belirtmek isterim bu dükkanda telefon fiyatları eğer Türk’seniz 300 Yuan yani yaklaşık 100 TL daha pahalı.

Burada belkide Türkiye’de kimsenin şahit olmadığı bir durumun videosunu sizinle paylaşıcam.

Genelde bu handa biz Türkler jelatinli telefonları severiz açılmamış orijinal gibi duran ve orijinal sandığımız. Biz uyanıksak elin çinlisi bizden daha uyanık emin olun. Şimdi izleyeceğiniz video bunu açıkcana anlatıyor. Telefon görüşmem esnasında bu han içinde gördüğüm bir video.Adam almış eline ısıtıcıyı bir güzel jelatinliyor ve Türklere ve yabancılara hiç açılmamış orijinal şeklinde satıyorlar…

İşte o video :

Çin Sahte Telefon Nasıl Anlaşılır , Anlaşılmaz İşte Video 🙂

Devamı Türkiye’ye gelince yeter gece yarısı oldu artık :)….Bu meyanda siz siz olun asla 300-400 tl ucuza alacam diye bu merkezden telefon almayın yazıktır günahtır… Video tamamiyle orjinaldir ve tarafımdan şans eseri çekilmiştir.

Share.

Leave A Reply