La Casbah – Cezayir’de Türk Restoranları

0

Invalid Displayed Gallery

Cezayir’de yaşayan her Türk gibi hasret kaldığımız şey yemekler. Burada Türk yemeklerinin olmaması normal ancak ne zeytin, ne peynir, ne salam, ne sucuk, hiç bir şey yok. Hepsini tatil dönüşü getirmek zorunda kalıyoruz. Bide biz tizi ouzou da yaşadığımız için buradaki belli başlı 2 tane market var. onlara gelen ürünlerde belli, bazen Türk malları gelse de Alger merkezdeki marketler gibi ürünler çeşitli olmuyor.

Getirdiğimiz yiyecekleri gözümüz gibi bakıyoruz vallahi, hemen bitmesin istiyoruz 🙂 Burada çoğu şey eksik olduğu için bir çok şeye bizimde gözümüz aç kalıyor. Ne bulsak aman bir daha bulamayız diye fazla fazla alıyoruz.

Cezayir’de bildiğim 2 tane türk lokantası vardı. Biri İstanbul kebap hydra’daki , diğeri Bosphorus . İstanbul kebap’ bir iki kere gitmişliğim vardı. Ama onlarda lezzetlerini bozmuşlar. Hiç biri bizim tatlarımıza benzemiyor. Ama artık öyle bir yer var ki aman allahım. La Casbah, mükemmel kebaplar ve lahmacun yiyebileceğiniz bir yer. Ben adana yedim eti biraz tuzlu olmasına rağmen çok iyiydi. Hünkar beğendi’nin tadına baktım ama dürüst olmak gerekirse hiç olmamıştı. Bide benim beğendi mi yemelerini düşünüyorum. 🙂 Patlıcanlı kebabının da iyi olduğunu söylediler arkadaşlar bir daha ki sefer onu yemeye kararlıyım. Mezelerde çok iyiydi. Basite kaçılmamıştı.Çorbası harika idi, mutlaka denenmeli. İçecek olarak ayranın olması zaten müthiş ancak tatlı konusunda kendilerini geliştirmeliler, en azında bu kadar güzel kebap yedikten sonra insan güzel bir künefe yemek istiyor.

Evde yemek isteyenler için express servisleri de mevcut. Eğer uzun süredir Türkiye’ye gitmediyseniz ve bu tatları özlediyseniz şiddetle tavsiye ederim.

*Kaynak : http://tufekciduygu.blogspot.com.tr/2012/02/la-casbah-blidada-ki-turk-restorant.html

Share.

Leave A Reply