Kötü anlamlı veya yanlış bilinen isimler

0

Kötü anlamlı veya anlamı yanlış bilinen o kadar isim var ki..

İşte o isimlerden bir kaç tanesi . .

Aleyna
Çocuklarına Kuran-i Kerim’de geçen bir isim koyma telaşında olan anne ve babalarhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif tercihlerini bazen Aleyna isminden yana kullanıyorlar.
Aleyna her ne kadar Kuran’da geçsedehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif anlamsız bir isimdir! Kuran’da geçen her kelime isim olarak kullanılmaz.
Aleyna gibi ‘bize aithttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif bizim üzerimizehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif bize ‘ anlamına gelen saçma bir kelimeyide isim olarak koymakta bu yüzden mantıksız.
Araplar Aleyna kelimesini zaten isim olarak kullanmıyorlar.
Peki biz neden kullanıyoruz? Sadece kulağa hoş geldiği için mi?
Koyduğunuz ismin Kuran’da geçmesine gerek yokhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif güzel anlamlı olması yeterlidir.
Aleyna bu tarife uymadığı için koyulması önerilmiyor.

Aleyna’nın geçtiği ayet: إِنَّ عَلَيْنَا لَلْهُدَى (İnne aleynâ lel hudâ) Türkçe’de anlamı: Şüphesizhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif bize ait olanhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif yol göstermektir.

Aleyna’nın internette dolaşan manaları ise ‘esenlikhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Allah’ın iyi kullarıhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif’.
Fakat Aleyna kesinlikle ‘esenlik’ veya ‘Allah’ın iyi kulları’ anlamına gelmez!
Bu anlamların nereden uyduruldugun açıklamak istiyorum.
Arapların ‘Esselâmü aleyna ve alâ ibâdillâhis-Sâlihîn’ diye bir sözleri vardır. ‘Esenlik üzerimize ve Allah’ın bütün iyi kulları üzerine olsun’ demektir.

Bade
Anlam: Şaraphttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif içkihttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif kadeh.

şarkılardan da Bade’nin anlami anlasiliyor zaten:
1.Erkilet güzeli
Tek tek basaraktan
Bade süzerekten
Inci dizerekten
Gel canım gel aman

2. Ercişli Emrah – Bade İçerler Nazınan
Bade içerler nazınan
Sohbet ederler sazınan
Kırk ince belli kızınan
Selvi han bağdadır bağda

3.Karacaoğlan – Aşk Olmayınca Bade İçilmez
Aşk olmayınca bade içilmez
İçip içip nazlı yardan geçilmez
Açılır çiçekler gönül açılmaz
Ne değniyo’n dört yanını tor gibi gibi
vs. vs.

Belinay
Çoğu sitede Belinay’in anlamı ‘Peygamber Çiçeği’ olarak belirtilmiştirhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif fakat bu kesinlikle yanlıştır.
Belinay ‘Peygamber Çiçeği’ anlamına gelmeyen ve Kuran-i-Kerim’de yer almayan bir isimdir!

Kuran Arapça yazıldığı için Kuran’da geçen her kelimeninhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif her ismin kökeni Arapçadır.
Fakat Belinay’ın kökeni Türkçedir. Burdan anlaşıldığı gibi bu ismin Kuran’da geçmesi imkansız.
Belinay aynı Selenayhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gifSevilay ve Doğanay gibi birleşik bir isim.
Sevilay ismini örnek olarak alıyorum. Sevilay ‘sevilen ayhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif ay gibi sevil’ anlamına gelir.
Belinay ise belinmek+ay kelimelerinden birleştirilmiştir. Eski bir kelime olan ‘belinmek’http://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif ‘bölünmek’ anlamına gelir.Bu yüzden Belinay da ‘belinen ayhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gifbölünen ayhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif ay gibi belinhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif ay gibi bölün’ anlamını taşır.

Berre/Berra
Peygamber Efendimiz”inhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif güzel manalı olan bazı isimleri daha güzeliyle değiştirdiği de olmuştur. Mesela Peygamberimizhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif “iyi insanhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif kusursuz kimsehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gifgünahsız” anlamına gelen Berre/Berra ismini Zeynep”e çevirmiştir. Bu ismi taşıyanın zihnindehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif kendini beğenme gibi bir mana oluşabilir. Bu da ismi taşıyan kişinin karakterini olumsuz yönde etkileyebilir.

Buğlem
Internette yazan anlami: Cenneti müjdeleyen melek
Gerçek anlami: eski bir kızılderili dilinde ‘bereket yüklü bulut’

Cemre
Peygamberimiz bazı isimleri anlamlarının kötülüğünden dolayı değiştirirken ateş parçası manasına gelen Cemre’yi de güzel kız manasına gelen Cemile’yle değiştirmiş.

Ceylin
Çoğu yerde Ceylin’in anlamı ‘Cennet kapısı’ olarak belirtilmiştir. Fakat Ceylin Kuran-ı-Kerim’de geçmeyen ve ‘Cennet kapısı’ anlamına gelmeyen bir isimdir! Cennetin sekiz kapısı vardır: Salathttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Cihadhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Reyyanhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Sadakahttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Hachttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Afhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Eymen ve Zikir-İlim kapısı. Gördüğünüz gibi Ceylin bu kapılar arasında yer almıyor.
Ceylin Ingiliz bir isim olan Jaylin’in Türkçeleştirilmiş halidir. Jaylin ‘sakin’ manasına gelen bir isimdir. Ceylin veya Jaylin ismini koymak bir Müslüman için uygun değildir.
Ceyl Farsçada ‘yengeç’ demek. Ceylin’in baska bir anlami: yengeç yuvasi. 

Ecrin
Bu aralar popüler olan Ecrin’in anlamı çoğu yerde ‘Allah’ın hediyesi’ olarak geçiyor. Fakat Ecrin’in anlamı ‘Allah’ın hediyesi’ değil!
Ecrin isminin kökeni Arapça olan ‘ecr’ kelimesinden gelir. Ecr ‘ücurhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif ücret’ demektirhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif ve Ecrin de ‘ücret’ demektir.
Ücret kelimesini ‘ecret’ olarakta yazabilirizhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif ama bu kelimenin telaffuzu daha zor olduğu için tercih edilmiyor.
Değerli hocamız Nihat Hatipoğlu da programında Ecrin ismi hakkındaki gerçekleri açıklamıştı.

Ecrin’in Kuran’da geçtigi ayet: قُلْ مَا أَسْأَلُكُمْ عَلَيْهِ مِنْ أَجْرٍ وَمَا أَنَا مِنَ الْمُتَكَلِّفِينَ (Kul mâ es’elukum aleyhi min ecrin ve mâ ene minel mutekellifîn(mutekellifîne))
Türkçe’de anlamı: De ki: Buna karşılık ben sizden bir ücret istemiyorum. Ve ben olduğundan başka türlü görünenlerden de değilim.

Eflal
Internette yazan ‘Cennetteki bir meyve ağacı’ anlami kesinlikle yanliş! Eflal ‘Yarahttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif zararhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif bozukluk’demektir.

Eflin
Eflin’in anlami çogu sitede ‘Cennet kapisi’ olarak geçiyorhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif fakat bu kesinlikle dogru degil.
8 Cennet kapisi varhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif isimleri söyle: Salathttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Cihadhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Reyyanhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Sadakahttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Hachttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Afhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Eymenhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Zikir-ilim
Efl Farsçada ‘Gurub etmekhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif batmak’ demektir. Eflin bu kelimeden türetilmiştir.

Efnan
Internette Efnan’ın anlamı ‘Cennetteki güzel gözlü kız’ olarak belirtilmiş.
Bu biçilen anlam tamamen yalandan ibarettir.
Efnan ‘Cennetteki güzel gözlü kız’ anlamına gelmez! Efnan Arapça bir kelime olan Afnan’ın Tùrkçe karşılığıdır. Efnan’ın (Afnan’ın) anlamı ‘ince dallarhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gifçeşitlerhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif şubeler’.

Efra
Anlam:
1.İşi gücü olmayan adam. Boş dolaşan kişi.
2.Kuruntuluhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif vesveseli adam.
3. Başının saçı tamam olan kimse

(Efra Alper Tunga’nın lakabı değildirhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Efrasiyap Alper Tunga’nın lakabıdır)

Efsa
Efsa’nın anlamı çoğu sitede ‘Cennet ırmağı’ olarak geçiyor.
Cennete dört ırmak var: Tesnimhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Selsebilhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Kevser ve Kafur.
Gördüğünuz gibi Efsa Cennet ırmaklarından biri değil!
Bu ortaya biçilmiş anlam kim tarafından uydurulduhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif çok merak ediyorum..
Efsa Farsça olan afsūn kelimesinden gelir. Afsūn Türkçemize Efsun olarak geçmiştir ve ‘sihirhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif büyühttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gifhilehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif ’ gibi anlamlar taşır.
Efsa ise ‘sihirbazhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif büyücühttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif hileci’ demektir.
Her ne kadar kulağa hoş gelse dehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Efsa koyulmaması gereken bir isim.
Sihirhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif büyü ve hile gibi olaylar İslamiyetçe men’edilmiş ve büyük günahlardan sayılmıştır.

Efsun
Anlam:
1. Sihirhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif büyühttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif üfürük
2. Sihirbazların tuzağı
3. Hile ile yapılan kötü işler
(Efsun İslâmiyetçe men’edilmiş ve büyük günâhlardan sayılmıştır.)

Eliz
Anlam:
1. Tekmehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif çifte
2. Sıçrama
3. El izi

Elvin
‘Renklerhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif rengarenkhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif renklihttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif gökkuşağının renkleri’ demek.
Internette biçilen ‘Cennet çiceği’anlami kesinlikle doğru değil!

Esila
Çoğu anne ve baba isim koyarken iki şeye dikkat ediyor: kulağa hoş gelmesine ve Kuran-i-Kerim’de geçmesine.
Bu yüzden son zamanlarda Esila ismi ön planda.
Fakat Esila Asila’yla karıştırılıyor. Asila Kuran’da geçen ve ‘akşam’ anlamına gelen bir kelimedir.
Araplar Asila kelimesini isim olarak kullanmıyorlar.
Esila ise Kuran’da geçmeyen ve anlamsız olan bir isimdir!

Asila’nın geçtiği ayet: وَاذْكُرِ اسْمَ رَبِّكَ بُكْرَةً وَأَصِيلًا (Vezkurisme rabbike bukreten ve asîlâ)
Türkçe’de anlamı: Sabah akşam Rabbinin adını an

Ikra
Anlam:
1.‘Oku’ diye emretmek
2. Selam göndermek
3. Kiraya vermek

Irem
Irem = Cennet bahçesi.
Evethttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif lk okuyuşta iyi güzel gibi gözükse de değildir aslında!
Iremhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Allahın sevmediği yalan Cennettir.
Allah’a isyan ederek Cennet’e benzetmek iddiasiyle İrem bağını yaptırmışhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif bu bağdaki köşke girmeden kavmi ile yani taraftarlariyle birlikte gazaba uğramışhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif çarpılmış.
Allahın gazabına uğramış bir yerin ismini koymak hiç doğru değil.

Isra
Isra Kuran-ı-Kerim’in 17. suresi.
Resulullah’ın Kur’an-ı Kerim’den sonra en büyük mucizesi olan Hz. Peygamberimiz’in miraç gecesi anlatıldğı bu sure Türkçemize ‘Esra’ olarak geçmiştir.
Orjinal bir isim arayışında olan anne ve babalar kızlarına bazen Isra ismini veriyorlar.
Isra’nın Araplar tarafından kullanılan bir isim olması bu tercihin sebebi olabilir.
Ama atladıkları bir nokta var:
Evethttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Araplar bu isimi Isra olarak yazıyorhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif fakat Esra olarak telaffuz ediliyor!
Yazıldığından farklı okunan bir fonetik yapıya sahip olan bir isim son derece zor olduğu için de zaten biz Türkler hem Esra yazıyoruz hem de Esra olarak telaffuz ediyoruz.
Isra ismini kızlarına koyan Türkler ise bu isimi ‘Isra’ olarak telaffuz ediyorlarhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif bu yanlıştır.
Esra aynı zamanda Isra’dan daha fazla anlama sahip olan bir isimdirhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif ‘asma filizihttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Tanrı’nın yardımıhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif çol çiçegihttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif çok çabuk’ gibi.
Esra Isra’ya tercih edilmesi gereken bir isimdir.
Furqan ve Maida sureleri yerine nasıl Furkan ve Maide’yi kullanıyorsak
http://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Isra’ nın yerine de Esra kullanılmalı.

Jülide
Jülide Farsça bir kelimedir ve ‘dağınıkhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif perişanhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif karma karışık‘ demektir.

Lara
Anlam:
1.Latin mitojisinde adı geçen ölüm perisi. Sır tutamadıgı için dili kesilmiştir.
2.Parlak

Lina
Lina isminin Türkçe yazılışı budur: Line. 
Nasıl Aisha’nın yerine Ayşehttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Mohammed’in yerine Muhammed/thttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Khadija’nın yerine Hatice koyuyorsakhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Lina’nın yerine de Line koymamiz lazim.
Line Kuran-ı Kerim’in 59. suresi olan Haşr Suresinde geçiyor ve ‘hurma ağacı’ anlamına geliyor.

Melis
Melis Melisa’nin kisaltılmışı sanılıyor çoğu zaman.
Bu yüzden ‘Yunan mitolojisinde geçen bir rahibenin adıhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Bir tür kokulu bitkihttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif balhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif sevgili’ gibi anlamlar yaziliyor Melis içinhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif
fakat bu anlamlar Melisa’nin anlamlari.. Melis’in degil!
Gerçek anlam:
1. Şişman ve tenbel olan kişi
2. Bir şeyi şiddetle tutmak

Merza
Merza’nın sitelerde yazan anlamı ‘Meleklerin kraliçesi’..
Fakat Merza ‘mariz’ kelimesinden gelir ve ‘hastalıklarhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif illetlerhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif hastalar’ anlamına gelir!

Minel
Çoğu sitede Minel’in anlamı ‘Cennetteki inci tanesi ‘ olarak geçiyor.
Bu anlamı okuduğumda resmen şok oldum..
Minel kesinlikle ‘Cennetteki inci tanesi’ değildir!
Bu anlamı maalesef bir kaç şahıs tarafından uydurulmuştur.
Minel Kuran-i Kerim’de geçenhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif fakat tek başına hiç bir ifade etmeyen bir kelimedir!
Minel kelimesinin anlamını anlamak için bir kaç örnek veriyorum.

Iki tane cümle: ‘Ben böceklerden korkmuyorum’ ve ‘Bu Allah’tan gelen bir iyilik’. Bu cümlülerdeki ‘den’ ve ‘tan’http://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif
Minel’in Arapçadaki manasıdır. Yani Minel’in bizim tarafimizdan isim olarak konulması son derece komik ve saçmadır.

Minel’in anlamını (anlamsızlığını) anlamak için size Minel’in geçtigi bir ayeti sunuyorum: بَرَاءَةٌ مِنَ اللَّهِ وَرَسُولِهِ إِلَى الَّذِينَ عَاهَدْتُمْ مِنَ الْمُشْرِكِينَ
(Berâetun minallâhi ve resûlihî ilellezîne âhedtum minel muşrikîn).
Türkçede anlamı: Müşriklerdenhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif ahd aldığınız kimselere Allah’tan ve O’nun resûlünden bir beraattir.

Nilda
Nilda son zamanlarda hakkında en çok soru aldığım isimlerden biri.
Bazı sitelerde Nilda’nın anlamı ‘Cennet kapısındaki meleklerden birinin adı’ olarak geçiyor.
Nilda her ne kadar kulağa hoş gelen bir isim olsa dahttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif anlamı bu değil…

Nilda Ispanyol/Italyan kökenli bir isimdir ve ‘savaşa hazır olan kadınhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif kadın asker’ gibi anlamlar taşır.
Iddia edildiği gibi Cennet kapısında bir melek değil!

Nira
Nira Ibranice bir isim ve ‘dokuma tezgâhı’ demektir. 
Internette yazan anlami ise ‘Ancak rüyada karşılaşılabilen nadide güzel’.
Bu anlam uydurulmuş bir anlam tabii…

Sanem
Anlam:
1. Kâfirlerinhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif önünde ibadet ettikleri heykelhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif put.
2. Çok güzel olan

Sare
Anlam:
1. Susuzluk
2. Cemaathttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif topluluk
3. Ihtiyaç
4. Oldu
(Sare Hz. İbrahim’in (A.S.) birinci hanımının ismi değildirhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Sara’dır o)

Selcen
Internetteki bazi isim sözlüklerinden anlami ‘Cennetteki kuş ve çiçek ismi’ olarak geçiyorhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif fakat bu anlam dogru degil!
Selcen ‘ruhu güçlühttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif kuvvetli olan’ demektir.

Sidelya
Bu isimin internette yazan anlami: Cennette açan çicek.
Fakat Sidelya ismi Kuran’da geçmeyen bir isimdir.
Bu isimin kökeni Latincedir ve ‘yıldız çiçeği’ anlamına gelir. 

Sude
Anlam:
1. Ezilmişhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif dövülmüşhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gifsürülmüş
2. Terleyen
3. Boyalıhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif sürmeli

Suden
Bazı insanlar yaratıcılıkta sınır tanımıyor.
Suden’in anlamı bazı sitelerde ‘Peygamber efendimizin Cennetteki en çok sevdiği ağaç’ olarak belirtilmiş.
Fakat Suden kesinlikle Hz. Peygamberimiz’in Cennetteki en sevdiği ağaç değil!
Kuran’da her geçen kelimenin isim olarak konulmaması gerektiğinin en iyi örneklerden biri Suden kelimesidir.
Evethttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Suden Kuran’da geçiyorhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif ama ‘başıboşhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif sorumsuz’ gibi kötü bir anlam taşıyor.
Bu yüzden Suden önerilmeyen bir isim.

Suden’in geçtigi bir ayet: أَيَحْسَبُ الْإِنْسَانُ أَنْ يُتْرَكَ سُدًى (E yahsebul’insânu en yutreke suden)
Türkçe’de anlamı: İnsan başıboş bırakılacağını mı sanır?

Talya
Talyahttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif daha doğrusu Thaliahttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif Yunan mitolojisinde bir tanrıça.
Bir Müslümanım çocuğuna koyduğu isimin Islam dinine uygun olması gerekiyor.
Talya hem başka bir dinin tanrıçası olduğu için hem de Allahın tek olduğunu inkar ettigi için http://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gifIslam’a uygun olmayan bir isimdir!
(Talya Talia ismiyle ayni anlama gelmez)

Tuana
Tuana’nın anlamı çogu insan tarafından beğeniliyorhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif çünkü bu ismin anlamını ‘Cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası’ sanıyorlar.
Fakat Tuana ‘Cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası’ anlamına gelmiyor!
Kuran-i Kerim’in Arapça yazıldığını herkes biliyor.
Tuana ise Arapça kökenli bir isim olmadığı için Kuran’da geçemez ve cennet ile ilgili bir anlam taşıyamaz!
Tuana’nın gerçek anlamları ‘ay ışığıhttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif güçlühttp://www.tekplatform.com/images/smilies/virgs.gif kuvvetli’.

Share.

Leave A Reply