Holografik Akıllı Telefon Takee-1

0

Çinli bir firma dünyanın ilk holografik akıllı telefonunu geçtiğimiz Perşembe günü Pekin’de tanıttı.

Estar take 1 olarak adlandırılan akıllı telefon, ön yüzünde bulunan 4 kamerayla göz haraketlerini takip ederek oluşturduğu 3 boyutlu görüntü oluşturarak bu görüntülerden holografik ilizyon yaratma teknolojisini kullanmakta.

Digital Trends isimli derginin yorumuna göre;

Teknolojinin belki de firma tarafından keşfedilmeğini ancak bu teknolojinin Takee ile var olanın ötesine taşınıp holografik efektlerin sadece arayüzde değil ayrıca oyunlarda, filmlerde, görüntülü konuşmalarda da kullanılabileceği belirtildi. Telefonun ilk elden tanıtımı yapılmadan, telefonun beklentileri ne kadar karşılayabileceğinin süpheli olduğu da yorumlara eklendi.

Yorumlar arasında tanıtım videosundaki ekran dışına çıkan hologramların biz teknoloji severleri heyecanlandıracağı doğru ama gerçekten yapabilirse. Tanıtım videosu ekrandakı holografik görüntünün herkes tarafından izlenebileceği izlenimi verdi ancak, kameraların sadece kullanıcının göz hareketlerinin takip etmesi durumunda bunun mümkünatı olmayacaktır.

Kameraların aynı zamanda el hareketlerini tanımlayabilceği ve bunun sayesinde kullanıcın ekrana temas etmeden telefonu kullanmasının olanaklı kılınacağı söyleniyor.

Telefonun genel özellikleri ise, 5,5inch 1080p çözünürlükte ekranı,13 megapixel kamerası, 32GB hafızası, 2Ghz octo-core MediaTek işlemcisi ve 2GB RAM’i olduğu açıklandı. Siyah, beyaz ve 18K altın modellerinin olacağı duyuruldu.

ShenZhen Estar Displaytech Co., Ltd. Firmasının CEOsu Liu Meihong firmanın bu holografik teknolojinin geliştirilmesi ve online uygulamalara adapte edilmesi için milyonlarca yuanlik yatırım yaptığını söyledi.

Share.

Leave A Reply