Ercan Bora Hakkında

Ercan BORAErcan BORA, 14 Şubat 1983 yılında İstanbul’un Fatih semtinde 3 çocuklu bir ailenin sonuncu ve tek erkek evladı olarak doğdu.

İlk ve orta eğitimlerini Fikret Yüzatlı İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra Lise macerasını Gürsoy Özel Lisesi’nde hazırlık macerası dahil olarak 4 senede tamamlamış ve sürpriz olarak son sene dönemi boyunca okulun en çok kitap okuyan öğrencisi olarak ödülünü almıştır.

4 yıllık Lisans eğitimini ilk tercihi olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya bölümünde başarı ile tamamlamış ve son senesinde Herbisitlerin Zararları ve Schiff Bazları ( 4-[(pyridine-2-yl-imino)methyl] phenol Synthesis and characterization of Schiff base derivative with pyrrole ring and electrochromic applications of its oligomer ) un sulu KOH ortamında NaOCl ile tepkimesi üzerine bilimsel deneyleri başarı ile tamamlamış ve Schiff bazları üzerine olan deneyi dünyaca ünlü ScienceDirect.com sitesinde yayınlanmıştır.

Sciencedirect.com Yayın Sayfası

Üniversite yıllarından sonra vatani görevininin ilk 1 aylık kısmını Şırnak 23.ncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda tamamladıktan sonra usta birliğini Şırnak – Uludere – Ballı taburunda geri kalan süreyi birim yöneticisi olarak başarı ile tamamlamıştır ve takdir belgesi kazanmıştır.

Askerlikten sonra Dış Ticaret Eğitimi, Yazılım Uzmanlığı ( C# ve MsSQL ) ve İleri Excel eğitimleri almış ve Dış Ticaret Eğitimin son haftası ihracat yapan bir tekstil firmasında ihracat işlemlerine başlamıştır. Burada yaklaşık 1 yıl çalıştıktan sonra halen görevine ihracat ve ithalat yetkilisi olarak devam ettiği Himsan Alüminyum firmasında çalışmaya başlamıştır.

Türk Patent Enstitüsünde 3 tane Marka Tesciline sahip olup çalışmalarına devam etmektedir.

  • eBORA : Pencere Kapı Panjur Sistemleri üzerine satış yapmak üzere tasarlanmış bir projedir.(www.ebora.com.tr)
  • Türkurist – Türk Turist : Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahati sırasında maksimum verimliliği sağlamak adına 307 dünya ülkesi rehberidir. (www.turkurist.com)
  • Fotorün : Ürün Fotoğrafları çekmek üzere kurulan bir markadır. (www.fotorun.org)

Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Tüm çalışmaları insanlığa fayda olmak amaçlıdır.