Abhazya Vizesi

0

Abhazya Cumhuriyeti Devleti, en büyük Abaza nüfusunu barındıran Türkiye diasporası ile ilişkilere büyük önem vermektedir. Bunun böyle olduğunu Abhazya’nın kurucu devlet başkanı Sn. Vladislav Ardzınba 1994 yılında Türkiye diasporasına daimi bir Temsilci göndererek göstermiştir. Abhazya ile Türkiye diasporası arasındaki ilişkiler İstanbul’da bulunan Abhazya Temsilciliği tarafından yürütülmektedir.

Abhazya Cumhuriyeti Devleti’ne her ne amaçla (turistik ziyaret-iş- kesin dönüş) olursa olsun gelecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Abhazya vizesi almak zorundadır. Vize işlemleri sınırda yapılmadığından, Abhaz pasaportu olmayan kişilerin Abhaz sınırından vizesiz içeri girmesi mümkün değildir. Ama belirtmeliyiz ki, Abhazya vizesi almak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için oldukça pratiktir.

Abhazya vizesi internet aracılığıyla Abhazya Dışişleri Bakanlığı’nın  ilgili web adresihttp://mfaapsny.org/tur/council/visa.php üzerinden internetten (*) alınabileceği gibi, bizzat giderek Abhazya’nın İstanbul’daki temsilciliğinden de alınabilir.

İrtibat: Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Temsilciliği

Vladimir Ayudzba – Telefon: 0216 418 09 05

Faks: 0216 347 32 77 E-mail: ınfo@abhazya.org

Web: www.abhazya.org

Abhazya vizeleri tek ve çok girişli olmak üzere iki turlu hazırlanmaktadır.

Vize tutarları: Tek girişli vize(30 günlük): 20 $

Çok girişli vize(3 aylık): 40 $

Çok girişli vize(1 yıllık): 60 $

Vizenin uzatılması:

-12 saatin altı: 5 $

-24 saatin altı: 10 $

-48 saatin altı: 20 $

-72 saatin altı: 30 $

-10 günün altı: 50 $

Share.

Leave A Reply